Darmowe projekty profilaktyczne COPERNICUS przedłużone o dodatkowe pół roku!

Mieszkańcy województwa pomorskiego aż do 30 czerwca będą mogli wykonać bezpłatną cytologię i kolonoskopię! Wszystko w ramach projektów pod hasłem„Rzeczywistość zaskakuje! Nie daj się zaskoczyć”. Programy profilaktyki zdrowotnej, które zostały zainaugurowane przez COPERNICUS Podmiot Leczniczy na lata 2017-2020 zostały przedłużone o dodatkowe 6 miesięcy. 
 
Nawet w tak niespokojnym czasie musimy pamiętać, że oprócz wirusa SARS-Cov2 zagrożeniem dla naszego zdrowia są również inne choroby. Edukacja przeciwnowotworowa przypomina o konieczności wykonywania badań profilaktycznych.Sytuacja epidemiczna spowodowała czasowe utrudnienia w dostępności do badań i konieczność opracowania niezbędnych procedur sanitarnych, dzięki którym badania wykonywane są w sposób bezpieczny dla pacjenta i personelu medycznego.
 
Rak jelita grubego i szyjki macicy są nadal jednymi z najczęstszych nowotworów złośliwych w Polsce.Poddając się badaniu profilaktycznemu odpowiednio wcześnie i usuwając zmiany przednowotworowe, możemy zapobiec rozwojowi obu chorób, które we wczesnym stadium zwykle nie dają żadnych objawów.

Projekt Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. pomorskiego skierowany jest do aktywnych zawodowo mieszkańców województwa pomorskiego w wieku 50-65 lat (bez objawów raka jelita grubego) lub w wieku 40-65 lat (którzy mają w rodzinie krewnego pierwszego stopnia z rozpoznaniem raka jelita grubego) lub w wieku 25-65 lat (z rodziny z zespołami genetycznymi),którzy nie wykonali badania kolonoskopowego w ciągu ostatnich 10 lat. Chcą zapisać się na badanie wystarczy wypełnić Formularz zgłoszeniowy na stronie www.kolonoskopia-pomorze.pl lub zadzwonić na infolinię pod numer 58 727 01 30.

Do udziału w projekcie Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. pomorskiego zapraszamy aktywne zawodowo kobiety w wieku 25-59 lat, mieszkające w województwie pomorskim, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanej cytologii w ramach programu przesiewowego finansowanego przez NFZ. Zapisów na badania można dokonywać poprzez Formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub poprzez kontakt telefoniczny z infolinią pod numerem 58 727 01 30.

 

Zapraszamy mieszkańców województwa pomorskiego do udziału w badaniach profilaktycznych do 30 czerwca 2021 r.