Niecodzienna promocja profilaktyki raka szyjki macicy na Pomorzu!

W województwie pomorskim powstają murale zachęcające do wykonania darmowej cytologii. Najnowszy mural powstał w Gdańsku przy ulicy Trakt św. Wojciecha 31/37. 
 
Jest to część kampanii „Rzeczywistość zaskakuje. Nie da się zaskoczyć – zrób cytologię!” organizowanej przez Podmiot Leczniczy COPERNICUS. Głównym jej celem jest edukacja w zakresie profilaktyki nowotworowej raka szyjki macicy, budowanie świadomości społecznej i promocja badań cytologicznych. Dzięki programowi aktywne zawodowo mieszkanki województwa pomorskiego, w wieku 25-59 lat, mają dostęp do bezpłatnych badań cytologicznych. Warunkiem udziału w projekcie jest brak wykonanej cytologii w ramach programu przesiewowego finansowanego przez NFZ w ciągu ostatnich trzech lat.  
 
Mural przedstawia rysunek satyryczny znanej polskiej rysowniczki Agnieszki Szczepaniak, pracującej pod pseudonimem PaplaLAla, który jest jednocześnie znakiem rozpoznawczym całej kampanii. Murale można znaleźć również w Bytowie, Pruszczu Gdańskim i Kępicach.
 
By wziąć udział w projekcie i zapisać się na darmowe badanie cytologiczne wystarczy  wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub zadzwonić pod numer infolinii 58 727 01 30. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

mural druk CMYK