Video mapping na Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku

Już 24 sierpnia światło zmierzy się z dźwiękiem podczas wyjątkowego pokazu video mappingu na Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Spektakularne przedstawienia multimedialne, składające się ze specjalnie zaprojektowanych wizualizacji i trójwymiarowych animacji jest częścią akcji „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię” realizowanej przez COPERNICUS PL.

Warto zobaczyć, jak złudzenia spotykają się z rzeczywistością i ożywają na murach Ratusza. Pokaz rozpocznie się o godzinie 22:00. Wstęp jest darmowy. 

Akcja jest częścią projektu pn. „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań cytologicznych. Rak szyjki macicy jest obecnie szóstym pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet w Polsce. Choroba zwykle wykrywana jest zbyt późno, co powoduje, że umieralność z powodu tego nowotworu jest w naszym kraju o 50% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej. Dlatego niezbędna jest edukacja w zakresie potrzeby badań profilaktycznych, szczególnie wśród kobiet w wieku 25-59 lat, które są aktywne zawodowo oraz kobiet, które nigdy nie wykonały badań cytologicznych. 

By skorzystać z darmowych badań, wystarczy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub zadzwonić pod numer 58 727 01 30.

gdansk 4