Już niedługo video mapping w Gdyni i Pruszczu Gdańskim!

Dwa spektakularne przedstawienia multimedialne, składające się ze specjalnie zaprojektowanych wizualizacji i trójwymiarowych animacji będzie można zobaczyć już 13 i 14 lipca w centrum Pruszcza Gdańskiego i Gdyni. 

Wyjątkowe widowiska łączące ze sobą muzykę, światło i dźwięk są częścią akcji „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię”, realizowanej przez COPERNICUS PL Sp. z o.o.

Pokazy odbędą się w piątek 13 lipca o godzinie 23:00 w Pruszczu Gdańskim na budynku Starostwa Powiatowego, a już następnego dnia w sobotę, w Gdyni o godzinie 23:00 na ścianie Teatru Muzycznego od strony placu Grunwaldzkiego. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

 - Tylko niecałe 30% procent mieszkanek województwa pomorskiego zgłasza się na profilaktyczne badania cytologiczne. Zarówno Gdynia jak i powiat gdański należą do obszarów „białych plam”, a to znaczy, że te wyniki należą do najniższych w województwie. Edukacyjny video mapping to niestandardowe rozwiązanie promocyjne, ale wierzymy, że właśnie takie innowacyjne podejście pomoże zwrócić uwagę na ten problem. – podkreślił Marek Białonoga, koordynator projektu.

Do końca września, w ramach projektu, odbędzie się jeszcze 5 video mappingów na terenie województwa pomorskiego. 

Sztum – Zamek Krzyżacki - 17 sierpnia

Tczew – Urząd Miejski - 18 sierpnia

Gdańsk – Ratusz Staromiejski – 24 sierpnia

Lębork -  Ratusz - 25 sierpnia

Słupsk – Urząd Miasta - 28 września

Akcja jest częścią projektu pn. „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań cytologicznych. Rak szyjki macicy jest obecnie szóstym pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet w Polsce. Choroba zwykle wykrywana jest zbyt późno, co powoduje, że umieralność z powodu tego nowotworu jest w naszym kraju o 50% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej. Dlatego niezbędna jest edukacja w zakresie potrzeby badań profilaktycznych, szczególnie wśród kobiet w wieku 25-59 lat, które są aktywne zawodowo oraz kobiet, które nigdy nie wykonały badań cytologicznych. 

By skorzystać z darmowych badań, wystarczy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub zadzwonić pod numer 58 727 01 30.

grafika 2