Pierwszy w historii video mapping na bytowskim zamku!

Spektakularne przedstawienie wizualne, składające się ze specjalnie zaprojektowanych wizualizacji i trójwymiarowych animacji będzie można zobaczyć już 10 czerwca na dziedzińcu zamku w Bytowie.

Wyjątkowe widowisko łączące ze sobą muzykę, światło i dźwięk jest częścią akcji „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię”, realizowanej przez COPERNICUS PL Sp. z o.o.

Video mapping rozpocznie się o godzinie 23:00 i wyświetlony zostanie na jednej z fasad bytowskiego zamku od strony dziedzińca. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 - Powiat bytowski należy do obszarów „białych plam”, czyli powiatów o najniższej wykonywalności badań cytologicznych, ze zgłaszalnością na poziomie tylko 21,9%. Wierzymy, że wyjątkowa oprawa wizualna i niestandardowe podejście do tematu zachęci mieszkańców do przyjrzenia się bliżej zagadnieniu profilaktyki nowotworowej. – podkreślił Marek Białonoga, koordynator projektu.

Video mapping w Bytowie jest pierwszym z zaplanowanych w tym roku ośmiu wydarzeń tego typu. Pozostałe odbędą się w Pruszczu Gdańskim, Gdyni, Sztumie, Tczewie, Gdańsku, Lęborku i Słupsku. 

Akcja jest częścią projektu pn. „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości odnośnie wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań cytologicznych. Rak szyjki macicy jest obecnie szóstym pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet w Polsce, a ponieważ choroba wykrywana jest zbyt późno, umieralność z jego powodu jest w naszym kraju o 50% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej. Dlatego niezbędna jest edukacja w tym zakresie, szczególnie wśród kobiet w wieku 25-59 lat, które są aktywne zawodowo oraz kobiet, które nigdy nie wykonały badań cytologicznych. 

By skorzystać z darmowych badań, wystarczy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy 
na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub zadzwonić pod numer 58 727 01 30.

Zamek Bytow