Zaskakujące działania w szpitalu na gdańskiej Zaspie

Rower z kwadratowymi kołami można zobaczyć od maja w szpitalu im Św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie. Ten nietypowy projekt jest częścią akcji „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię”. Zapisać się na darmowe badania cytologiczne można na miejscu za pomocą multimedialnej info-budki, która stanęła w głównym holu szpitala. 

Te niestandardowe działania to element 3-letniej kampanii zorganizowanej w ramach projektu „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej kobiet”, prowadzonej przez COPERNICUS Podmiot Leczniczy. 

Szukaliśmy pomysłu na akcję wykorzystującą nieszablonowe działania. O problemie niedostatecznej świadomości i profilaktyki raka szyjki macicy mówi się dość dużo, jednak nadal zgłaszalność na badania jest niska. Dlatego szukamy nowych sposobów, by zwracać uwagę na ten temat w naszej codziennej przestrzeni. W ciągu najbliższych trzech lat trwania naszej akcji planujemy wielokrotnie zmieniać lokalizację roweru i info-budki -  powiedział Dariusz Kostrzewa, Prezes Zarządu Copernicus PL.

Poprzez multimedialną info-budkę można nie tylko bezpośrednio zapisać się na darmowe badanie cytologiczne, ale również sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą badań profilaktycznych, wypełniając quiz lub oglądając film, dowiedzieć się więcej o samym projekcie. Natomiast rower o kwadratowych kołach, stojący przed głównym wejściem do szpitala ma za zadanie wzbudzić zainteresowanie przechodniów i pacjentów szpitala. 

Z darmowych badań skorzystać mogą wszystkie mieszkanki województwa pomorskiego w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanej cytologii w ramach programu przesiewowego finansowanego przez NFZ. Oprócz info-budki, zapisów można dokonywać również poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub poprzez kontakt telefoniczny z infolinią pod numerem 58 727 01 30. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

W ramach akcji „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię”od stycznia tego roku na budynku szpitala św. Wojciecha oraz Wojewódzkiego Centrum Onkologii można również oglądać wielkoformatowe rysunki satyryczne, autorstwa trójmiejskiej rysowniczki Agnieszki Szczepaniak (PaplaLAla).

 

info budka zaspa

rower zaspa